12 marca 2013 | 3 komentarze

Dieta 5:2 dr Mosleya

O diecie 5:2 już pisałam. Ponieważ dieta 5:2 jest coraz to bardziej popularna i bije coraz większe rekordy popularności prezentuję Wam książkę o niej. Światowy BESTSELLER dr MICHAEL MOSLEY oraz MIMI SPENCER. 

„Zrzuć kilogramy i ciesz się zdrowiem oraz długim życiem dzięki sporadycznemu niedojadaniu 5 dni jesz normalnie  2 dni nie dojadasz. Czy można, odżywiając się normalnie przez pięć dni w tygodniu, zeszczupleć i poprawić stan zdrowia?
Według autorów książki wystarczy ograniczyć spożycie kalorii przez dwa nienastępujące po sobie dni w tygodniu – do 500 kalorii dziennie dla kobiet oraz do 600 w przypadku mężczyzn.

Badania naukowe wyników stosowania diety opartej na sporadycznym niedojadaniu wykazały, że nie tylko pomaga ona w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale także obniża ryzyko wystąpienia wielu schorzeń, w tym chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet nowotworów. „Istnieją mocne argumenty naukowe dowodzące, że sporadyczne niedojadanie może pozytywnie wpłynąć na zdrowie”, mówi dr Mark Mattson, szef laboratorium neurobiologii w National Institute of Aging oraz wykładowca neurobiologii na John Hopkins University.

Na podstawie wyników najnowszych przełomowych badań opracowano program dietetyczny, łatwy i bezbolesny do zastosowania w codziennym życiu nawet przez osoby mocno zapracowane. 

Oto co znajdziecie w książce:

· czterdzieści posiłków o wartości energetycznej 500 lub 600 kalorii każdy, szybkich i łatwych do przygotowania;
· ośmiostronicowa wkładka ze zdjęciami, przedstawiającymi dietetyczne zestawy dań;
· nowatorskie badania naukowe, na których opiera się program;
· licznik kalorii, dzięki któremu odchudzanie może być proste;
· i wiele, wiele innych rzeczy.

Dr MICHAEL MOSLEY doskonalił swoje lekarskie kwalifikacje zawodowe w londyńskim Royal Free Hospital, a następnie podjął współpracę z BBC jako dziennikarz działu naukowego, początkowo jako realizator, a ostatecznie jako rozpoznawalna postać małego ekranu. Wyemitowany w sierpniu 2012 roku w BBC „Eat, Fast, and Live Longer”, jeden z odcinków jego programu „Horizon”, spotkał się z nieprawdopodobnie szerokim odzewem na świecie.

MIMI SPENCER jest dziennikarką i autorką książek. Publikuje artykuły i felietony w gazetach i czasopismach, napisała także poradnik 101 Things to Do Before You Diet.”

Jeśli więc interesują Was nowe diety, chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, bądź szukacie przepisów na niskokaloryczne dania odsyłam Was do lektury książki.

Share