23 grudnia 2013 | Brak komentarzy

Jak nie przytyć w święta?

Nadchodzą magiczne chwile wypełnione kolędami, życzeniami , ale też dużą ilością jedzenia. Ponoć w okresie świątecznym przybiera się na wadze ok 4 kilogramów. Na ale co mamy całkowicie zrezygnować z tych wszystkich pyszności, którymi zajadają się wszyscy nookoło? Co robić by nie przybyło nam kilku centymetrów w talii?Dziś chciałabym Wam się z Wami podzielić kilkoma sposobami na to by nie przytyć w nadchodzących dniach czyli w sezonie świąteczno-noworocznym.

Hot-pink-gold-Christmas-decorations0

Oto kilka przydatnych sposobów:

  1. Zwróćcie uwagę na to, co jecie. Jedzcie wolno i rozkoszujcie się każdym kęsem.
  2. Jedzcie regularnie. Pamiętajcie o pełnowartościowym śniadaniu. Warto nawet w tym okresie jeść małe porcje a często. Jeśli natomiast wiecie, że idziecie na obfity obiad do babci czy kolację u cioci niegdy nie idźcie tam głodni bo zjecie dużo dużo więcej.
  3. Szukajcie zdrowych zamienników dla tradycyjnych świątecznych potraw. Zdrowe jedzenie w trakcie świąt także jest możliwe. Zamiast smażonej ryby w panierce możecie upiec ją w piekarniku, do sałatki zamiast majonezu dodajcie jogurt grecki.
  4. Jedzcie dużo owoców I orzechów. Pomarańcze, klementynki, mandarynki, orzechy włoskie, migdały na pewno goszczą na waszych stołach, więc zamiast jednego z wilu deserów warto sięgnąc po nie.
  5. Dania najlepiej serwujcie na małych talerzykach, dzięki temu będzie się wam wydawało, że porcje są dużo większe, a wy mniej zjecie.
  6. Pijcie dużo wody.Woda jest nie ma kalorii a wypełnia żołądek, tym samym zjemy dużo mniej.
  7. Walczycie z pragnieniem nic nie robienia i pozostania w domu na całe 3 dni. Warto wyjść na świeże powietrze i zafundować sobie długi dwugodzinny spacer z bliskimi zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień Świąt.
  8. A co najważniejsze cieszcie się obecnością bliskich. Śmiejcie się i dużo rozmawiajcie. Rozmowa jest niekalorycznya – ma zero kalorii. Skupcie się na rodzinie i przyjaciołach a nie tylko na jedzeniu.

A wy macie jakieś swoje sposoby?

Share