25 września 2013 | 8 komentarzy

Kilka sztuczek by schudnąć

Dzisiaj chciałam się podzielić  kilkoma trikami, które pozwalają schudnąć. Jestem wielką zwolenniczką ruchu i zdrowego odżywiania , ale czasami małe sztuczki też mi są przydatne zwłaszcza te, które pozwolą zmniejszyć zawratość kalorii, soli  i tłuszczu. Gotowi ? No to zaczynamy …
5 sztuczek by schudnąć 

1) Zmieniam pikantne sosy na pieprz i zioła
Hmm … kto nie lubi sosów? Dodają każdemu daniu mnóstwa smaku. Niestety, łyżeczka takiego sosu może pokryć nawet 10 procent zalecanej dziennej dawki soli . Według badań, ludzie, którzy jedzą posiłki o wysokiej zawartości soli zyskują na wadze więcej niż ci, którzy spożywają niskosodowej wersje tych samych dań. Roziązanie ? Spróbujcie świeżo mielonej papryki, pieprzu i pieprzu cayenne! A jeśli nie macie ochoty na ostre smaki stosujcie dużo ziół- nic tak nie nada smaku potrawom jak świeża bazylia, oregano, pietruszka czy tymianek.
2) Jem białko na śniadanie
Wszyscy wiemy , że pomijanie śniadania jest niezdrowe , a nawet może prowadzić do przyrostu masy ciała. Najlpesz na śniadanie są produkty białkowe, pozwalają one bowiem utrzymać uczucie sytości na bardzo długo. Ja uwielbiam twarożek, jajko na półtwardo, omlet I owsiankę
3) Myję zęby od razu po kolacji
Udowodniono,że właśnie wieczorami najczęściej podjadamy I przejadamy się.nocy jest najczęściej czas na ludzi do przejadania się. Myjcie więc zęby tuż po kolacji ! Będziecie chcieli utrzymać świeży oddech i uniknąć ponownego szczotkowania!
4) Wybieram do picia wodę mineralną
Pamiętajcie woda jest naszym przyjacielem. Woda nawilża nasz organizm i przez cały dzień, i popijając ją małymi łyczkami przez cały dzień będziecie czucć się pełniejsi. Ludzie, którzy piją wodę przed posiłkami zjadają 75 mniej kalorii podczas posiłku!
A jeśli chcecie jeszcze więcej korzyści dla zdrowi , spróbujcie pić szklankę ciepłej wody z cytryną jako pierwszą rzecz rano i tuż przed pójściem do łóżka. To naprawdę działa.

 

5) Spię 8 godzin
Kiedy jesteście pozbawieni snu, wasz organizm produkuje więcej hormonów stresu , które mogą zwiększyć apetyt. Ludzie, którzy śpią siedem do ośmiu godzin na dobę, są szczuplejsze od tych, którzy śpią tylko pięć do sześciu godzin ,
I pamiętajcie – w tych sztuczkach nie chodzi tylko o odchudzanie i dążenie do  jakiegoś ideału. Chodzi o to by zdrowo żyć i zdrowo jeść. Tak naprawdę w zdrowym odżywianiu ważne jest, aby dbać o nasz organism. Ważne jest by żyć tak aby dobrze traktować nasze ciało. Przypomijcie sobie czy rzeczywiście dobrze się czujecie jak się tak bardzo objecie albo jak  jecie tłusto i niezdrowo.
Czy kiedykolwiek stosowaliście powyższe triki by zachować szczupła syletkę, by jeśćzdrowiej bez tłuszczu i soli? A może macie  własne spsoby? Podzielcie się nimi ze mną!

Share