21 kwietnia 2015 | 6 komentarzy

Koktajle oczyszczające

Soki i koktajle oczyszczające stymulują naturalny metabolizm, pozwalają ciału na oczyszczenie się w trakcie przerwy od normalnego jedzenia. Jest wiele dostępnych koktajli i soków i są one łatwe do przygotowania w domu. Dziś chciałam Wam przedstawić moje nowe dwa przepisy na pyszne soki. Napoje te oczyszczają i zapobiegają odkładaniu się w organiźmie toksyn spowalniających metabolizm, do tego dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, polifenoli, pomagają zapobiegać i zwalczać istniejące infekcje bakteryjne oraz spełniają szereg innych funkcji w naszym organiźmie. Dobrze oczyszczają układ trawienny – wątrobę, nerki, jelito grube. Poza tym są bogatym źródłem aminokwasów, są łatwostrawne i zawierają roślinne enzymy usprawniające pracę żołądka i jelit.

Pijąc regularnie soki i koktajle oczyszczające, a na pewno poprawimy stan  cery, wzmocnimy siły witalne i uzupełnimy niedobory witamin.  Najlepiej jest wyciskać soki przy pomocy wyciskarki, wówczas zyskujemy więcej cennych witamin, minerałów i enzymów.

IMG_0689

Sok marchewkowy- oczyszcza, wspomaga przemianę materii, odmładza

Składniki:
2  marchewki
garść natki pietruszki
szczypta pieprzu cayenne
Sposób przygotowania:
Marchew myjemy, obieramy i wrzucamy wraz z natką pietruszki i pieprzem cayenne do sokowirówki.
IMG_0688

Sok ogórkowo-selerowy o działaniu oczyszczającym

Składniki:
100 g selera naciowego
100 g zielonego ogórka
sok z połowy cytryny
kilka świeżych liści mięty

Sposób rzygotowania:
Składniki dokładnie myjemy, ogórka  obieramy ze skórki. Wszystko wrzucamy do wyciskarki i przygotowujemy sok. Wypijamy zaraz po wyciśnięciu.
Share