03 grudnia 2013 | 2 komentarzy

Jak pielęgnować skórę twarzy w wieku 30 lat?

30tka to jest wiek, którego większość kobiet trochę sie boi. Zaczynamy sie zmieniać, stajemy się dojrzalsze, mamy już pewne osiągnęcia zawodowe, wiele z nas jest już mężatkami i matkami.

Niby nic sie nie zmienia, niby lat mamy tyle na ile się czujemy, ale jakoś boimy się tej magicznej trzydziestki.  Jest to trochę strach, o nasz młody wygląd gdyż zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki i przebarwienia będące oznaką starzenia. Objawy te są różne i zależą od rodzaju skóry. U tych z nas o nadmiernie suchej skórze oznaki starzenia pojawiają się wcześniej niż tych z normalną i  tłustą cerą.

 

thumb

Ale to jak będziemy wyglądać zależy też od nas samych, od naszej diety i od tego jak dbamy o naszą cerę. Ja uważam, że prewencja jest najważniejsza. Musimy dbać o wygląd naszej skóry codziennie i robić wszystko by przeciwdziałać efektom starzenia. Dziś chciałam się z wami podzielić kilkomoma dobrymi wskazówkami odnośnie pielęgnacji skóry, które sprawią, że będziecie wyglądać świetnie w wieku 30 lat i później.

1. Jedzcie pokarmy bogate w przeciwutleniacze

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Ma ona ogromne znaczenie dla wyglądu naszej skóry. Jedną z najlepszych porad pielęgnacyjnych w wieku 30 lat jest to by jeść dużo produktów, która są bogate w przeciwutleniacze. Ja uwielbiam zielone koktajle, jabłka, winogrona i orzechy. Są one doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Unikajcie też cukru i słodyczy zwłaszcza tych wyokoprzetworzonych batoników, otowych ciast i ciasteczek bo ona przyspieszają starzenie się skóry.

2 . Stosujcie peelingi

Tak, trzeba złuszczać naszą skórę stosując peelingi. Szorowanie twarzy łagodnym peelingiem pomaga zmniejszyć występowanie zmarszczek. Jeśli będziecie złuszczać skórę tworzy wasza skóra będzie promienna I pełna blasku. Ja do tego celu uzywam 7 Day Scrub Cream Rinse-Off Formula od Clinique.

 

3 . Nawilżajcie skórę odpowiednim kremem nawilżającym

W wieku 30 lat, skóra zaczyna tracić elastyczność ze względu na utratę kolagenu. Zmniejszenie zdolności utrzymywania wilgoci skóry, powoduje pojawianie się drobnych zmarszczek. Stosujcie więc krem nawilżający dwa razy dziennie. Nawilżona skóra pozostaje elastyczna i miękka. Moim ulubieńcem jeśli chodzi o nawilżanie jest Crème Fraîche® de Beauté firmy Nuxe.

4 . Zastosujcie serum do pielęgnacji twarzy

Ze względu na utratę kolagenu, na skórze zaczynają się rozwijać nieznaczne ugięcie i zgłębienia. W celu uniknięcia tego, należy stosować serum, które ma go w swoim składzie. Dzieki temu nie tylko uzupełnicie jego niedobory, ale i przyspieszycie produkcję tego cennego białka w naskórku. To właśnie kolagen odpowiada za poprawę gęstości i idealne napięcie naszej skóry. Ja używam Sérum Merveillance od Nuxe.

  Zdjecia  źrodło www.weheartit.com

 5 . Pijcie dużo wody

Woda wypłukuje toksyny z organizmu i pozwala  utrzymać skórze blask. Woda utrzymuje skórę nawilżoną od wewnątrz, a tym samym utrzymuje elastyczność. Jest to jedna z najłatwiejszych do zastosowania wskazówek odnośnie do pielęgnacji skóry.

 6. Wykonujcie masaż twarzy

Masaż twarzy zajmnie wam 10 minut dziennie a dzięki niemu poprawicie krążenie krwi i udrożnicie płyny limfatyczne. Masaż będzie ratunkiem dla opuchniętej twarzy i poprawi ukrwienie i może sprawić, że będziemy dłużej cieszyć się młodszymi rysami. Wasza skóra będzie jędrna a drobne zmarszczki znikną. Pamiętajcie aby nawilżyć twarz przed wykonaniem masażu.

7. Nie zapomnajcie o ochronie przeciwsłonecznej

Słońce uszkodza naszą skórę i może być ono coraz bardziej szkodliwe z upływającym wiekiem. Nigdy nie zapomnajcie zastosować kremu do opalania, gdy wychodzicie na słońce oraz stosujcie kremy przeciwsłoneczne do twarzy nawet w zimie.

8. Suplementy diety

Kwasy tłuszczowe omega 3 i tabletki multiwitaminowe mogą utrzymać skórę zdrową i jędrną. Suplementy mogą pomóc zachować na dłużej młody wygląd naszej twarzy.

Share
  • Justyna

    Z każdym z 8 punktów zgadzam się w 100%. Jednak nie trzeba czekać z nimi do trzydziestki…Stosując te zasady od 20 roku życia, magiczną 30 przywitamy spokojnie i z uśmiechem 🙂

    • admin

      Masz całkowitą rację.Pozdrawiam