Po co nam tonik do twarzy?
Dlaczego warto używać toniku?
Tonik wspomaga oczyszczanie skóry, usuwa kurz i zanieczyszczenia, które mogą być wciąż na twarzy po umyciu jej żelem oczyszczającym. Z reguły środki oczyszczające twarz zawierają różne olejki, które mogą pozostawać na twarzy, i właśnie tonik pozwala je zmyć.
Co jest w zawarte w toniku do twarzy?
Większość tonerów są cieczami na bazie wody, składające się z poszczególnych składników czynnych takich jak ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych przeznaczonych do różnych typów skóry. Na rynku mamy toniki oczyszczające, zapewniające równowagę PH, nawilżające i kojące uspokajający i ściągające.
Warto w składzie szukać wody różanej – oczyszcza ona skórę, usuwając nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia z wnętrza porów skóry,idealnie nawilża i rozjaśniania skórę oraz rumianku, który działa uspokajająco i kojąco na skórę.
Alkohol jest zwykle zawarty w tonikach ściągających dla skóry tłustej. Jego zadaniem jest wysuszyć skórę. Taki tonik działa antybakteryjne, ale nie mozna z niego korzystać nadmiernie, ponieważ będzie wysuszyć skórę.
Jak powinien być stosowany tonik?
Zazwyczaj tonik stosujemy po umyciu twarzy. Najlepiej nasączyć dwa płatki kosmetyczne i przetrzeć nimi twarz, szyję i dekolt. Stasujemy tonik dwa razy dziennie. Na noc, aby zakończyć oczyszczanie skóry, a rano by usunąć nadmiar sebum produkowanego w nocy i zapewnić równowagi pH skóry. Dopiero po stonizowaniu skóry wklepujemy krem.
O ile uważam, że warto inwestować w droższe kremy do pielegnacji twarzy, to jeśli chodzi o tonik kupuję produkty tańsze. Moim faworytem jest satynowa woda różana od Bielenda. Działanie odświeżająco wspomaga ukrwienie skóry łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Intensywnie nawilża regulując gospodarkę wodną naskórka. Jak dla mnie doskonale odświeża i tonizuje skórę.