19 czerwca 2014 | 2 komentarzy

Moje ulubione kanały z jogą na YouTube

Mam nadzieję, że dzisiejszym postem zachęcę Was do spróbowania jogi. Ja jogę uwielbiam i oprócz chodzenia i górskich wędrówek to praktycznie moja jedyna forma aktywności fizycznej. Tak dobrze na moje cialo i mój organizm nie działa żadna inna forma aktywności, ani bieganie ani fitness na siłowni ani  ćwiczenia ze sławnymi paniami. Chodzę na zajęcia 3 razy w tygodniu, a jeśli nie mam takiej możliwości ćwiczę sama w domu.  Dziś przygotowałam dla Was zestawienie moich ulubionych kanałów YouTube z zestawami do praktyki jogi. Wystarczy wskoczyć w wygodny top i lużne spodnie,rozwinąć karimatę i można zacząć ćwiczyć. Wiadomo, że każdy zestaw ćwiczeń może się kiedyś znudzić, a poza tym każdy prowadzący ma swój styl. 

yoga-videos-youtube

 

Joga z Tarą Stiles

Tarę poprostu uwielbiam, choć moim zdaniem trochę za szybko mówi i za szybko przechodzi do kolejnych pozycji. Natomiast odpowiada mi jej podejści do jogi. Pokazuje ona, że tymi ćwieczeniami można się świetnie bawić, nie trzeba od razu uzywać skomplikowanych nazw do poszczególnych pozycji i podchodzić do tego typu ćwiczeń jakoś duchowo. Jej praktyczne podejście bardzo mi odpowiada. W jej filmikach znajdziemy wszystko… jogę dla początkujących, jogę po obudzeniu, jogę przed snem, jogę na stres itd.

Joga dla początkujących z Kino MacGregor

Kino MacGregor  jest jedną z najbardziej popularnych nauczyciela Ashtanga i założyciekąl kinoyoga.com.Bardzo dobrze tłumaczy jak wykonywać poszczególne pozycje i naczym powinniśmy się skupić.

 

Kanał GymRa-  Joga Odmładzająca – Seria trening i fitness

Kanał GymRa zawiera kilka bardzo fajnych zestawów do ćwiczeń jogi o różnym poziomie zaawansowania.  Filmiki trwają od 30 do 60 minut i jak dla mnie super zastępują moje zajęcia. Myślę, że na pewno pomogą Wam w praktyce jogi.

Medytacja, joga, Taichi, Relaksacja – Muzyka Zen

I mały bonus. Nie są to ćwiczenia tylko piękna muzyka relaksacyjna.To dla mnie idelany filmik, kiedy potrzebuję się zrelaksować i wyciszyć. Może Wam  pomóc w praktyce medytacji.

A Wy macie jakieś ulubione kanały do ćwiczenia jogi? Podzielcie się nimi, jeśli tak!

Share
  • Monika

    ja na razie tylko w domu ćwiczę, mam różne płyty, a na youtube korzystam z kanału tak jak ty- GymRa, faktycznie ta muzyka na ostatnim filmiku bardzo relaksująca

  • Zielona wśród ludzi

    Ja najbardziej lubię ćwiczyć z instruktorem na zajęciach. Ale w domu też mi się zdarza. Żadnego z tych kanałów nie znałam, dzięki za inspiracje. Ja lubię ćwiczyć z Basią Lipską.