08 sierpnia 2014 | 1 komentarz

Co jeść i kiedy jeść przed zajęciami jogi?

Odżywianie w jodze jest ważne i ma również cel zdrowotny. Joga preferuje pokarmy proste i pożywne. Zaleca unikać potraw ciężkostrawnych. A czy wiecie co jeść i kiedy jeść przed zajęciami jogi?

Ćwiczenie jogi z pełnym żołądkiem do przyjemnych nie należy i może prowadzić na dłuższą metę do nieprzyjemnych dolegliwości zaczynając od zgagi a na chorobie refluksowej kończąc. Dlatego też jeśli danego dnia macie w planach zajęcia jogi warto tak zaplanować dzień, żeby zjeść posiłek odpowiednio wcześnie.

tumblr_ms7gn1Ntkn1qfyreao1_500

 

Obserwując swoje ciało, czytając dużo na temat jogi i zdrowego odżywiania  przedstawiam
Wam kilka zasad co i jak należy jeść:

– obfity posiłek mięsny lub ciężkostrawny posiłek wegetariański jemy przynajmniej 4(!) godziny przed praktyką jogi

– obfity posiłek wegetariański jemy 3 godziny przed praktyką jogi

– lekką sałatkę lub lekki posiłek wegetariański możemy zjeść 2 godziny przed zajęciami

– owoce i warzywa jemy najpóźniej godzinę przed zajęciami

– nie pijemy nic przynajmniej godzinę przed zajęciami

W sytuacji gdy jesteśmy ekstremalnie głodni, zajęcia zaczynają się za chwilę a my wiemy, że bez dodatkowej dawki energii nie damy rady zrobić  ani jednego psa z głową w dół, zjedzmy łyżkę  miodu, garść migdałów, banana,kilka kostek czekolady  lub łyżkę masła orzechowego. Dostarczy to nam odpowiednią ilość kalorii a nie obciąży żołądka.

Share
  • Piotr Nowak

    Mysle,ze zamiast jesc,to lepiej wypic swiezy sok przed praktyka jogi.Tylko sok musi byc swiezy z dobrej wyciskarki np:http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-c9500.Wowczas dostarczymy organizmowi niezbednych witamin.Lepiej tez bedzie przebiegac praktyka jogi.