02 lipca 2014 | 2 komentarzy

Jaką matę do jogi kupić?

Zła mata do jogi jest  jak niewygodne buty dla biegacza. Może skutecznie zniechęcić Was do praktyki, powodując uczucie dyskomfortu i rozdrażnienia. Dostępne na rynku maty różnią się zazwyczaj fakturą, trwałością, no i oczywiście ceną. Jak więc wybrać tę idealną i właściwą? Choć pytanie tylko z pozoru wydaje się proste. Ostateczny wybór zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim zależy od Waszych upodobań. Moja ocena jest subiektywna, bo opowiem tylko o matach, których używałam i używam.

Na początku swojej jogowej przygody używałam, jak większość początkujących, mat znajdujących się w klubie fitness czy centrum jogi. Uznałam to rozwiązanie za mało higieniczne i w dodatku chciałam też ćwiczyć w domu. Tym sposobem  kupiłam swoją własną, prywatną, matę . Była to mata firmy Gaiam.
Kupiłam ją w internecie. Mata  jest  miękka, ale dość cienka. Jest bardzo lekka więc idealna do noszenia na zajęcia. Jej ogromną zaletą jest to, że nie jest śliska ani się nie rozciąga. Jest bardzo, bardzo trwała, bo po ponad roku użytkowania średnia tak 3-4 razy w tygodniu wygląda niemal jak nowa.I choć ta  mata
jest bardzo fajna ostatnio skusiłam się i zakupiłam drugą matę.

tumblr_inline_n78wg7fuky1qg1bi9

 

To mata Barefoot Eco-Lite Mat. Jest świetnej  jakości. Wykonano ją w 100% z poliestru z recyklingu, co ma przyczynić się do jej trwałości i wytrzymałości. Ma 3.5 mm grubości- ta poprzednia miała 1.5. Warto byście wiedzieli, że im grubsza mata, tym większa wygoda dla naszego ciała i stawów  lepsza ochrona od czasami zimnej podłogi:) Już na niej kilkakrotnie ćwiczyłam i jestem z niej bardzo bardzo zadowolona!

Chętnie dowiem się jakich mat Wy używacie i dlaczego akurat właśnie tych. Czekam z niecierpliwością na wasze komentarze.

Share
  • bodybuildingisalifestyle

    mam w domu mate firmy usa pro i nie polecam, kruszy sie!!! doslownie pelno kawaleczkow sypie sie po mieszkaniu 😀 hehehe

  • Monika

    mam kupioną jakieś 2 lata temu, gdy chodziłam na jogę, kosztowała w klubie ok. 70 zł, ale zapewniali mnie, że posłuży mi dobrych kilka lat i faktycznie teraz ćwiczę w domu używając jej i jest w idealnym stanie, niestety nie wiem jaka to firma…