08 stycznia 2014 | 1 komentarz

Migawki z Barcelony

Ostatnie dni grudnia i początek stycznia spędziłam w Barcelonie.Nidgy wcześniej nie byłam w stolicy Katalonii.Barcelona okazała się najlepszym miejscem na powitanie Nowego Roku, jakie tylko mogłam sobie wymarzyć. 2014r rok witałam więc wznosząc toast Cavą i zjadając zgodnie z hiszpańskim zwyczajem 12 winogron.

IMG_3871

Pozostałe 5 dni spędziłam na zwiedzaniu, całodziennych spacerach i próbowaniu różnych przysmaków kuchni hiszpańskiej. Barcelona to miasto Gaudiego. Jego najsłynniejsze dzieła Sagarda Familia i przepiękny baśniowy park Guell są symbolami miasta. Ale duch architekta jest niemal wszędzie nawet na Passeig de Gracia – ulicy luksusowych butików m.in Chanel, Gucci, Prada. Przepiękne kamienice Gaudiego to m.in Casa Milia i Casa Batlio.

IMG_3707

IMG_3746

IMG_3747

IMG_3750

Sercem Barcelony jest La Rambla czyli ponadkilometrowy deptak ze straganami, sklepami, restauracjami i barami tapas, który ciągnie się aż do portu. Idealnym miejscem na spacery są wąskie  uliczki dzielnicy Bari Gotic, La Ribera i nadmorska Barcelonetta. Natomiast dla relaksu zwłaszcza zimą, gdy nie jest aż tak gorąco by opalać się na plaży, warto udać się do parku np. Parku Ciutadella.

IMG_3813

IMG_3887

IMG_3835

Jedzenie w Barcelonie jest przepyszne, zwłaszcza jeśli lubicie ryby i owoce morza. Warto spróbować patatas brava, zielonych papryczek, szynki iberico, ośmiorniczek duszonych w winie, kalmarów, muszli no i oczywiście paelli.

IMG_3824

IMG_3827

IMG_3823

IMG_3760

Na deser oczywiście nie mogłam  sobie odmówić pysznej cafe bombo czyli kawie z dodatkiem skondensowanego mleka.

IMG_3831

Warto też wybrać się na targ La Boqueria. Można tu kupić produkty z całego świata, aromatyczne przyprawy, niespotykane słodycze, egoztyczne owoce i całe mnóstwo róznego rodzajów oliwek.

 

IMG_3847

IMG_3848

Share
  • KasicaBlog.pl

    Zatęskniłam za Barceloną:( Kiedyś byłam tam na Sylwestrze, ale kiedy to było,..:) I 12 winogron na szczęście:) Saludos, piękne wspomnienia!