10 czerwca 2014 | Brak komentarzy

5 dietetycznych trików, które naprawdę działają

Choć słowo dieta postanowiłam wykreślić ze swojego słownika i zastąpić  zdrowym sposobem odżywiania, dziś właśnie coś dla fanów diet. Tak naprawdę, sa to takie dietetyczne triki, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo, tego że będziecie trzymać się zdrowych nawyków. A więc specjalnie dla wszystkich, którzy chcą stracić kilka kilogramów, utrzymać wagę i prowadzić zdrowy styl życia 5 dietetycznych trików, które zapewniam Was, że działają.

origin_1351625969

1. Podawajcie  przekąski na talerzu i jedzcie je, o ile to możliwe, sztućcami

Dlaczego tak a nie prosto np z paczki. Otóż dlatego, że wówczas gdy wyłożymy np garstkę orzeszków albo pokrojone owoce na talerz jesteśmy  bardziej skłonni postrzegać to jedzenie jako posiłek, a nie przekąskę, o której zapominamy, że wogóle jedliśmy.

2. Przed każdym posiłkiem wypijajcie  szklankę wody

Pisałam już o tym wielokrotnie i wszyscy o tym wiedzą, że  łatwo pomylić głód z pragnieniem. Wypijając szklankę wody przed zapełniamy nasz żołądek i nawilżamy organizm.

3. Przestańcie używać gumy do żucia

Guma mietowa nadaje owocom i warzywom gorzki smak. Slodyczom już nie. (Podobnie jak sok pomarańczowy smakuje okropnie po umyciu zębów, podczas gdy ciasteczko smakuje dobrze!). Poza tym badania amerykańskich naukowców pokazują, że Ci co żują gumy chudną wolniej i dokonują gorszych wyborów żywieniowych.

4. Jedzcie wolno, bez radia, bez telewizora, co najwyżej w miłym towarzystwie

Głosna muzyka, telewizja, komputer sprawiają, że jemy szybciej, a przez to więcej. Gdy zaczniemy skupiać się na tym co jemy, a nie na muzyce czy telewizji  wzmocnimy kubki smakowe, lepiej będziemy odczuwać zapach i teksturę żywności.

5. Zjadajcie najpierw warzywa

Zaczynając posiłek sałatką lub  zupą warzywną zjemy mniej innych dużo bardziej kalorycznych dań a zarazem zapewnimy sobie odpowiednią dawkę warzyw!

A wy znacie jeszcze jakieś inne dietetyczne triki?

Share