06 stycznia 2014 | Brak komentarzy

4 sposoby na to by dobrze rozpocząć nowy rok

Każdy początek roku to dla mnie taki czas, który nazywam czasem nowej szansy. A to dlatego, że daje nam szansę , aby rozpocząć wiele rzeczy na nowo i wdrożyć w życie nowe strategie oraz plany, dzięki którym nasze życie będzie lepsze. Uważam, że każdy z nas dostaje taką szansę i tylko od nas samych zależy czy ją wykorzystamy.

Tak samo od nas zależy czy będziemy prowadzić zdrowy styl życia. Dieta , ćwiczenia, czas dla siebie i realizacja naszych celi zawodowe oraz rodzinnych pozwolą nam osiągnąć dobre samopoczucie. Najlepiej zacząć już dziś. Rozpocznijcie rok z pozytywnym nastawieniem, bez narzekania i  zacznijcie zdrowy tryb życia, bo zdrowy tryb życia daje mnóstwo szczęścia i energii. O to cztery proste sposoby, małe kroczki, które Wam w tym pomogą.

 

Jedzcie mniej przetworzonej żywności i pijcie więcej wody

Jemy zbyt wiele rafinowanych węglowodanów , konserwantów i dodatków. Ograniczmy je do minimum a najlepiej całkowicie wyeliminujmy  z diety a natychmiast polepszymy stan naszego zdrowia . Przygotowujecie pożywne posiłki z drobiu, ryb, chudego mięsa, warzyw i pełnych ziaren zbóż.  Zwiększenie spożycia wody pozytywnie wpłynie na nasze lepsze samopoczucie.Już dziś obliczcie ile wody potrzebuje wasz organizm za pomocą  formuły 0,033 x waga w kilogramach = liczba litrów .

Bądźcie bardziej aktywni

” Jeśli się zatrzymasz , możesz przestać żyć. ” Pamiętacie  nasze organizmy nie zostały zbudowane by tkwić za biurkiem przez osiem godzin dziennie .  Musimy być aktywni! Nasi przodkowie byli aktywni przez trzy do czterech godzin dziennie, dla nas wystarczy 30 minut dziennie aby utrzymać optymalne zdrowie i dobre samopoczucie .  Od dziś tak zaplanujcie sobie dzień aby móc spędzić 30 do 60 minut na ćwiczeniach. Wpiszcie ten czas w wasz plan dnia i utrzymajcie go w harmonogramie w 2014!. Zacznijcie od niskiej intensywności np od chodzenia, tai chi , jogi i pływania.

Znajdźcie czas na odpoczynek

Pamiętajcie o tym, że w życiu najważniejsza jest równowaga i każdy z nas potrzebuje odpoczynku, wakacji i przede wszystkim snu.
Wystarczy spędzić 20 minut na medytacji czy  położyć się  do łóżka 30 minut wcześniej niż zwykle a uzyskamy dodatkową chwilę odpoczynku.

Określcie i respektujcie swoje podstawowe wartości

Niezadowolenie jest często wynikiem podejmowania decyzji , które nie są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami . Kiedy określimy podstawowe wartości co jest dla nas tak naprawdę w życiu ważne zdrowie, rodzina, przyjaciele itd to łatwiejsze będzie dla nas podejmowanie wielu decyzji. Te wartości pomogą nam znaleźć szczęście.

Trzymam za Was kciuki!

Spisaliście sobie listę co zamierzacie w nowym roku? Zaczęliście już realizację tego co postanowiliście?

Share