12 kwietnia 2013 | Brak komentarzy

Jak zrobić 10 000 kroków dziennie?

Mówi się, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Tak samo jest z podróżą o zdrowe, piękne i wysportowane ciało. Ja uwielbiam chodzić i  właśnie chodzenie pozwala mi utrzymać szczupłą sylwetkę. Tam gdzie mogę poprostu idę na nogach.
Nie wiem czy wiecie, ale robiąć 10 000 kroków dziennie możemy spalić aż 500 kcal. Podczas gdy ktoś się odchudza i próbuje zgubić zbędne kilogramy może to oznaczać utratę pól kilograma tygodniowo. Oczywiście przy stosowaniu diety. Wystarczy więc chodzić i to dużo chodzić.

Dziś kilka wskazówek jak zrobić 10 000 kroków każdego dnia.

1. Zainwestujcie w krokomierz
To podręczne urządzenie będzie liczyło Wasze kroki. Mój krokomierz pokazuje nie tylko ilość kroków ale też ilość kilometrów i spalone kalorie. Jest to bardzo fajny gadżet, który mobilizuje i motywuje. Znajdźcie więc model, który pasuje do Was i Waszego stylu życia. Może to być prosty przypinany krokomierz albo też aplikacja na telefon. Wybór należy do Was.

2. Zróbcie wewnętrzne postanowienie
Nie ma wątpliwości, że takie postanowienie „będę chodzić”może być trudne. Ale pamiętajcie wszystko zaczyna się w Waszych głowach a wystarczy sobie powiedzieć , że chodzenie jest zdrowe i dużo łatwiejsze niż nam się na początku wydaje. Zacznijcie od wyznaczenia sobie celu. Najpierw użyjcie krokomierza i zobaczcie ile kroków na dzień tak normalnie robicie. Następnie zwiększajcie w każdym tygodniu liczbę kroków o 1000 albo o 2000 aż dojdziecie do 10 000. Śledźcie i zapisujcie swoje postępy.

3. Po prostu maszerujcie
Zrobienie 10 000 kroków nie jest tak trudne jakby się wydawało. Wystarczy, że:
– zaprowadzicie dzieci do szkoły, albo do przystanku zamiast wieźć je samochodem
– jeśli macie psa idźcie z nim na dłuży spacer
– w pracy zamiast dzwonić lub emailować do kolegi z innego działu poprostu do niego pójdźcie
– parkujcie samochód na parkingu  jak najdalej do wejścia do sklepu, urzędu itp a nie pod samymi drzwiami
– w czasie przerwy w pracy warto iść nawet na 10-15 minutowy spacer
– zaproście przyjaciółkę lub sąsiadkę na spacer zamiast rozmawiać przez telefon czy stojąc na klatce czy przy bramie
– w weekend zamiast wylegiwać się na kanapie warto iść na spacer do parku czy do centrum handlowego na piechotę
– wysiądźcie dwa czy trzy przystanki wcześniej i resztę przejdźcie na nogach
– idźcie po schodach zamiast jechać windą

4. Ustawcie sobie przypomnienie
Warto sobie ustawić w telefonie czy w budziku przypomnienie, że nadszedł czas na chwilę aktywności fizycznej. To naprawdę działa.

5. Systematycznie zwiększajcie intensywność
Pamiętacjcie każdy krok jest lepszy niż nie chodzenie w ogóle. Zawsze też możecie zwiększać intensywność np chodząc pod górę.

Zrobienie 10 000 kroków naprawdę nie jest trudne. Wystarczy chcieć, podjąć wyzwanie, zobowiązać się do tego i maszerować. Tak więc na co czekać? Idziecie na spacer?

Share