19 marca 2014 | 1 komentarz

5 wskazówek jak zacząć zdrowo się odżywiać

Ile razy mówiliście sobie od jutra zaczynam dietę? Ile razy zaczynaliście ograniczać się, liczyć kalorie, przechodziliście na kolejną znaną dietę? I co jakie były efekty? Jak długo wytrzymywaliście? Pewnie niedługo  i powodowało to wiele frustracji. Prawda jest taka, że trzeba porzucić te wszystkie diety, ręcz wymazać ze swojego słownika to słowo i poprostu zacząc zdrowo się odżywiać. A wszsytko to należy zacząc od zmiany nawyków żywieniowych. Trzeba jeść zdrowo, regularnie i dostarczać sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.  Nie czakajcie do jutra, a już dziś zacznijcie się zdrowo odżywiać. Najlepsza jest metoda małych kroków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak więc zacznijcie od:

1. Zjedzenia pełnowartościowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  Zapewnia siłę i energię na cały dzień oraz dostarcza paliwa niezbędnego do pobudzenia ciała i umysłu. Przeprowadzono szereg badań, które potwierdziły, że osoby jedzące śniadania nie podjadają wciągu dnia, dzięki czemu utrzymują wagę.

2 . Picia więcej wody mineralnej

Jeśli zaczniecie pić więcej wody to zaczniecie mniej jeść. Człowiek poprostu  czasami myśli, że jest głodny, a tak  naprawdę jest spragniony. Zawsze noście ze sobą butelkę wody i popijacie małymi łyczkami.  Będziecie zaskoczeni, jak o wiele łatwiej jest zrezygnować ze  słodyczy i tych wszystkich słodkich napojów.

3 . Zmierzenia wielkości zjadanych  porcji

Zacznijcie mierzyć i ważyć wielkość zjadanych porcji. Pozwoli wam tam zobaczyć, jak dużo jecie. Najprawdopodobniej będziecie zaskoczeni. To tego namawiałam was już wcześniej i bardzo ciekawi mnie czy zapisywaliście przez tydzień co jedliście i jakie wyciągneliście wnioski?

tumblr_n23c7ahvpA1rnc2bqo1_500

4. Nie kupowania tego co niezdrowe, wysokoprzetworzone i z dużą zawartością cukru

Mam teorię , że gdy mamy w domu szafkę zapełnioną niezdrowymi przekąskami typu chipsy czy słodycze to wtedy ogarnia nas wcześniej czy później niepohamowany apetyt my to wszystko zjeść. Aby tego uniknąć, najlepszym rozwiązaniem jest, po prostu ich nie kupować. Jak ogranie was ochota na coś słodkiego to zróbcie ciasteczka samemu. Zobaczycie, że  jeśli nie będzie  w waszej kuchni niezdrowych przekąsek, to nie będziecie ich jeść .

5. Znalezienia zdrowych przepisów na pyszne posiłki

Aby naprawdę odnieść sukces i zacząć zdrowo się odżywiaćj, trzeba nastawić się na ten sukces.  Jeśli nie lubicie selera naciowego albo marchewki to nie zmuszajcie się do jedzenia tego. Jest wiele stron w internecie pełnych zdrowych przepisów, wiele blogów kulinarncyh oferujących nam zdrowe propozycje posiłków, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Może znajdziecie coś dla siebie wśród moich przepisów.

Share
  • http://rodzynkisultanskie.com Gosia: Rodzynki Sułtańskie

    U mnie najbardziej sprawdziło się śniadanie. Naprawdę duuuże i zdrowe. Kiedyś nie jadłam wcale, ewentualnie kanapkę lub płatki na mleku (owsiankę podczas diety, wiadomo ;)). A dzisiaj przyrządzam sobie warzywa (niekoniecznie jako sałatkę – dzisiaj był pieczony bakłażan z jogurtem), jajka, zdrową owsiankę z owocami. Cały dzień mija jakoś lepiej :)