12 lutego 2014 | Brak komentarzy

Woda z cytryną! Dla zdrowia i urody

Dla mnie  wypicie codziennie rano szklanki ciepłej wody z cytryną to poprostu nawyk. Do szklanki z cieplą wodą wyciskam sok z połowy cytryny i wypijam tuż po przbudzeniu, tak około 15 minut przed śniadaniem.  Szklanka wody z cytryną rewitalizuje organizm oraz może nam pomóc w odchudzaniu, ponieważ wpływa korzystnie na przemianę materii i obniża wchłanianie cukrów z pożywienia.

a923cbd05a8efce8d6de2ec3e5cf8416

 

Warto po nią sięgać każdego ranka ponieważ ma:

Dobroczynny wpływ na narządy wewnętrzne

Woda z cytryną pomaga oczyścić wątrobę i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Taki napój zawiera dużą ilość kwasu cytrynowego, który ułatwia podział żywności i poprawia trawienie. Kwaśne właściwości soku cytrynowego stymulują także wytwarzanie soków trawiennych oraz żółci kwasu niezbędnego w procesie trawienia.

Dobroczynny wpływ na układ nerwowy

Cytryny zawiera dużą ilość potasu. Niewystarczające ilości potasu w organizmie może powodować lęk, depresję i to, że będziemy się czuć ospale. Szklanka wody  z cytryny może złagodzić niepokój i stany łagodnej depresji oraz  pomóc w utrzymaniu zdrowego serca.

Utrzymuje zbalansowanego PH

Cytryny są owocami kwaśnymi. Jednak, gdy organizm trawi je dają one efekt alkalizujący. Wysoka zasadowość jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek naszego organizmu . Bakterie chorobotwórczych rozwijają się w warunkach kwasowych.  Alkalizujące właściwości soku z cytryny pomagają przywrócić równowagę pH w organizmie, co pozwala walczyć z chorobami .

Nawadnia organizm

Picie szklanki soku z cytryny rano pomaga utrzymać ciało nawodnione. Dobrze nawodniony organizm pozwala na usuwanie toksyn. Poza tym wysoki poziom witaminy C który znajduje się w owocach cytrusowych takich jak cytryny jest istotny dla wzmocnienia układu odpornościowego i do tworzenia kolagenu, który pomaga w leczeniu naczyń krwionośnych, ścięgien i kości .

 

A Wy pijecie wodę z cytryną?

Share