27 listopada 2014 | 6 komentarzy

Calorific nowa aplikacja pokazująca ile to 200 kalorii

Lubię różne tzw dietetyczne nowinki i nowości. Ostatnio odkryłam nową na rynku aplikację na smartphony Calorific, oczywiście wymyśloną w Stanach:) Aplikacja ta za pomocą zdjęć różnych produktów spożywczych pokazuje ile tak naprawdę to 200 kalorii. Tak więc na obrazkach mamy pokazane ile to 200 kalorii jabłka, ile orzeszków czy też batoników. Fajne jest to, że nie jest tylko napisane, że 200 kcal to 125g awokado, a dodatkowo możemy zobaczyć na zdjęciu jaka jest to właściwie porcja. A wy czy wiecie ile to tak naprawdę 200kcal?

ht_200_calories_doughnut_kb_141117_16x9_992

Na pewno aplikacja spodoba się wszystkim tym co skrupulatnie liczą kalorie. Ale myślę, że może ona podziałać też jak dobry motywator do tego by wybierać zdrowe jedzenie. Zwłaszcza, jak zobaczymy, że 200 kalorii to około 3/4 niezdrowego hamburgera, ale też prawie dwa duże jabłka czy 350g a więc cały talerz borówek.

ht_200_calories_cherrytomato_kb_141117_4x3_992Zdjęcia źródło Calorific

Minusem jest to, że wersja darmowa aplikacji posiada tylko 30 zdjęć żywności. Pełna wersja kosztuje $ 2.99. Myślę jednak, że to fajny gadżet dla wszystkich zakręconych na punkcie zdrowego stylu życia.:)

Share
 • Sandra

  Świetna aplikacja. Akuratnie dla dbających, zmodernizowanych kobiet. Musi znaleźć się w moim smartfonie, dzięki! :) Zapraszam na http://www.adamjaroslaw.com.pl

 • http://slimsizeme.pl Anna Choińska

  Uwielbiam takie aplikacje, ta dodatkowo ślicznie się prezentuje!

 • http://www.rozowaklara.pl/ Różowa Klara

  Mnie jakoś tego typu aplikację nie przekonują a wręcz uważam, że w przypadku niektórych osób mogą być powodem do ciągłęgo sprawdzania ile znajdzie się na talerzu marchewki, pomidorów, brukselki, makaronu a przecież nie same kalorie są najważniejsze.

 • http://www.jankowskit.pl/ Anna

  Opcja fajna, ale na szczęscie nie mam bzika na punkcie liczenia kalorii, szkoda życia. Polecam http://www.urszulaczwartkowska.pl/

 • Lena

  Genialna aplikacja dla zabieganych kobiet. Dzięki za news :) Interesujący blog, zapraszam z miłą chęcią na swojego, w wolnej chwili oczywiście. Piszę trochę o książkach http://www.portalnoclegowy.com.pl

 • Sylwia x

  Nigdy w zyciu nie liczyłam kalorii, to absolutnie nie dla osoby tak kochającej jeść. Dbam tylko o to, co z czym połącze, i to sie u mnie sprawdza.