23 maja 2013 | 3 komentarzy

Aktywność fizyczna jako super zabawa i rozrywka

Ćwiczenia, ruch, aktywność fizyczna. To słowa klucze dla naszego zdrowia, ale też słowo na dźwięk, których nie wszyscy są szczęsliwi. Bo o ile dla jednych z nas ćwiczenia to forma relaksu, ukojenia i dobrej zabawy dla innch niekoniecznie. I albo unikają aktywności fizycznej całkowicie, albo jest to coś co trzeba przeboleć i znieść a myśl o treningu zalewa ich strachem. A wynika to pewnie z faktu, że robią nie do końca to co lubią, bo przecież jeden lubi biegać, drugi grać w tenisa, trzeci chodzisz. Myślę, że każdy może znaleść dla siebie jakąś idealną formę ruchu i nie spędzać wolnego czasu tylko przed telewizorem czy komputerem.  Ćwiczenia i aktywność fizyczna nie powinny być dla nas karą. Jest wiele sposobów by żyć zdrowo, być aktywnym fizycznie i mieć piękne ciało, a jednocześnie cieszyć się każdą minutą tego co robimy.

Dziś przygotowałam dla Was moją listę ulubionych sposobów na to aby aktywność fizyczna była jednocześnie dobrą zabawą i rozrywką.

1. Piesze wycieczki
Dosłownie piesze wycieczki w czasie weekendu to jedno z moich ulubionych zajęć. Dają mi one niezaprzeczalnie najlepsze ćwiczenia całego ciała. Będąc na zewnątrz w dobrym towrzystiwe całkowicie zapominam, że wogóle wykonuję jakąkolwiek aktywność fizyczną. Poszukajcie w internecie jakiś tras wycieczkowych w Waszej okolicy na pewno są. Dużo chodzenia, piękne krajobrazy, świeże powietrze, jak dla mnie nie ma nic lepszego.

2. Zajęcia grupowe
W ciągu ostatnich kilku lat na siłowniach pojawiła się cała masa różnych zajęć grupowych i myślę, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.Jeśli lubicie tańczyć idealna będzie Zumba, jeśli wolicie odpocząć i bardziej się zrelaksować idealna będzie joga bądż pilates. Jest cała masa opcji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie a w grupie już dużo łatwiej się zmobilizować.

3. Uprawiaj jakąś dyscyplinę sportu
Jeśli nie lubicie siłowni i klubów fitness idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie sali gimnastycznej i zorganizowanie jakiejś gry zespołowej może to byż koszykówka, siatkówka, piłka nożna. Na pewno znajdziecie chętnych wśród znajomych, przyjaciół, sąsiadów. Spędzicie super czas, aktywnie i nawet nie będziecie myśleć o tym, że ćwiczycie.

4. Skorzystajcie z treningu na DVD
Jeśli po cięszkim dniu myślicie tylko o tym by iść do domu i już z niego nie wychodzić, to po odrobinie odpoczynku skorzystajcie z ćwiczeń na DVD. O ćwiczeniach proponowanych przez Ewę Chodakowską wspominać nie trzeba są poprostu super a Ewa jest niezwykle pogodna i motywująca. Oprócz Ewy jest cała masa innych propozycji więc każdy może znaleść coś dla siebie  i wtedy mamy dobry 30 – 40 minutowy trening bez konieczności wychodzenia z domu.

To są moję sprawdzone sposoby na to by przez cały tydzień żyć aktywnie i nie zapominać o ruchu i ćwiczeniach a jednocześnie się dobrze bawić. Dzięki tym sposobom nigdy nie myślę, że coś musze a nie chcę, poprostu robię coś dla swojego ciała bo lubię.

A Wy macie jakieś swoje sposoby na to by ćwiczenia były jednocześnie zabawą? Co robicie by w wolny czas był bardziej aktywny?

Share
  • Chocoo.lady

    czesto sie zapomina ze sport powinien byc przyjemnoscia, a nie obowiazkiem;/

  • Madame VerdeLemon

    Bardzo fajny post, który potrafić wyjaśnić ludziom dlaczego niezbyt przepadają za sportem. Teraz nadszedł czas, że możemy wybrać co chcemy ćwiczyć – nie jest już na to na szczęście odgórnie narzucane 🙂

  • zwolenniczka sportu

    Świetny post! Dobra zabawa to podstawa. Niestety, większość ludzi ciągle utożsamia jakąkolwiek formę aktywności fizycznej z katorżniczą męką i bólem. Jednak, obecnie istnieje tyle różnych form ćwiczeń, że każdy może znaleźć coś, co mu się spodoba i będzie przyjemnością, a nie przymusem. Ja na przykład uwielbiam ćwiczenia z mini trampoliną – http://aktywnoscfizyczna.wordpress.com/2013/03/23/mini-trampolina-jako-przyrzad-do-cwiczen/ . 😀